Od Shadow'a "Walka z Dark Rider'em"

Nastał późny wieczór, słońce zaczęło zachodzić, a do jaskini zostało mi jeszcze 8 kilometrów drogi przez las. Przykucnąłem na kamieniach przy brzegu jeziora, by zaczerpnąć trochę zimnej wody. Nagle zrobiło się ciemno, mimo że słońce było jeszcze na horyzoncie. W tafli jeziora zobaczyłem dziwny, jaskrawy cień, przemieszczający się kilka metrów za mną. Po kilku sekundach cień zaczął biec w moją stronę, zaczął przybierać formę humanoida na koniowatym wierzchowcu. Po chwili przyśpieszył i próbował mnie potrącić. Zrobiłem szybki unik i wleciałem do wody. Podniosłem głowę, popatrzyłem się w stronę, w którą to coś biegło, aby sprawdzić, czy to coś nadal tam jest. Jeździec przejechał kilka metrów, po czym zawrócił i zaczął biec w moją stronę. Podniosłem się z wody i ściągnąłem z pleców włócznie, którą następnie wycelowałem w stronę napastnika. Koń wleciał centralnie w jej ostrze, ale ona się od niego odbiła, jakby miał tytanowy pancerz, po czym mnie potrącił. Znów wpadłem do wody. Szybko wstałem i odwróciłem się w stronę jeźdźca. Jeździec po kilku metrach zwolnił i powoli odwrócił się.
-Szykuj się na zgon śmieciu -Powiedział, po czym wyciągnął miecz i zaczął jechać w moją stronę..
-O nie, ja się tak nie bawię. -Powiedziałem i szybko zacząłem biec w stronę lasu. 
Napastnik szybko zaczął mnie doganiać, byłem zbyt wolny, by uciec. Wbiegłem na najbliższe drzewo i usiadłem na gałęzi. Jeździec był coraz bliżej mnie. Co gorsza, widział, jak wchodziłem na drzewo. Poczekałem, aż stwór będzie trochę bliżej mnie, po czym wyskoczyłem na niego z drzewa, wywalając go na ziemię. Wierzchowiec pobiegł dalej, a jeździec leżał bezradnie na ziemi. Jedną ręką złapałem go za gardło, a drugą zacząłem tłuc go po twarzy. Po kilkunastu sekundach usłyszałem okropny ryk konia, a demon zaczął rozsypywać się w pył. Dla pewności sięgnąłem po sztylet i dźgałem nim jeźdźca w gardło. Po krótkiej chwili całkowicie się rozsypał. 
Zdyszany usiadłem pod drzewem, by chwilę odpocząć. Po minucie wstałem i poszedłem dalej. 
---------------------------------------------------------------------------
  • 200 punktów do szybkości i 100 do zręczności.
  • 100 monet.
Wstawione - Est.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wędrowcze, oto masz możliwość pozostawienia po sobie śladu! Proszę o podpisanie się nickiem na howrse/imieniem postaci na Divided Kingdom. Obraźliwe i anonimowe komentarze będą usuwane!