Nie bądź bezpieczny [...]

 "Nie bądź bezpieczny; Poeta pamięta.."
GODNOŚĆ: Perun Wołkow, zwany również Poetą (w kręgach służbowych) oraz Perusiem/Perunkiem przez bliskich.
STRONNICTWO: Imperium.
PŁEĆ: Mężczyzna.
ORIENTACJA: Nie do końca jasna. Nie podnieca go cielesność, przynajmniej nie od razu. Potrzebuje być dosyć blisko z jakąś osobą, żeby stwierdzić jej atrakcyjność. Przez pewien błąd poznawczy Poetę podnieca brutalność.
WIEK: Trzydzieści lat. Doświadczony, ale nadal młody.
RASA: Anthro.
SYMPATIA: Whisky z dietetyczną colą, likiery i mroczna poezja. Ostatni jego związek zakończył się jakieś dziesięć lat temu, od tego czasu Poeta jest sam. 
RODZINA: Borys "Hak" Wołkow, ojciec Peruna, z zawodu policjant. Z wyglądu podobny do Peruna, z charakteru już nie. Borys był towarzyski, wygadany. Kochał swojego jedynego syna i jego matkę. Z matką basiora nigdy nie wzięli ślubu. Wołkow odszedł, kiedy Perun miał dziesięć lat. Zabrał go rak płuc. Poeta nigdy nie poznał swojej matki, bo ta zmarła kilka dni po porodzie. Z opowiadań ojca wiadomo jednak, że była cudowną kobietą, wyrozumiałą i opiekuńczą. Nie pracowała, zajmowała się domem. Miała na imię Nadzieja.
STANOWISKO: Z wykształcenia medyk, z zainteresowań kryminalny. Nietrudno zgadnąć, że Perun pracuje jako policjant i chirurg.
CHARAKTER: O Perunie zawsze było kilka opinii, całkowicie różniących się od siebie. "Socjopata, zwyrol, sadysta", "nieśmiały, ale uprzejmy", czy też "silny i milczący". Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, jakim się dla niego jest. Będzie stosował myśl "attero, dominatus" do kogoś apodyktycznego, ale nie zastosuje tego samego dla osoby szanującej go, uprzejmej. Sam praktycznie nigdy nie zaczyna rozmowy, dopóki nie będzie do tego zmuszony. Na pierwszy rzut oka zdecydowanie nie prezentuje się zbyt dobrze: milczek, wyzuty z emocji, sadysta, zimny i oschły. Żeby poznać prawdziwego Peruna, trzeba się przebić przez tą skorupę obojętności. Jest dobrym słuchaczem, sam niewiele się odzywa. Ma specyficzne, bardzo specyficzne poczucie humoru. Lojalny i oddany sprawie. Potrafi być bezwzględny i okrutny, ale potrafi być także opiekuńczy oraz kochany. Ceni sobie spokój i szczerość, nienawidzi kłamstwa. Najlepiej czuje się w gronie przyjaciół, a najlepiej jednego. Lubi czasem położyć się wannie pełnej gorącej wody i po prostu się wyciszyć, ostatnimi czasy zdarza mu się to coraz częściej. Niespełniony romantyk i poeta, bo pseudonim zobowiązuje. Kocha dreszczyk adrenaliny, więc często zdarza mu się robić różne, niezbyt bezpieczne rzeczy. Agresywny bywa tylko w łóżku i w pracy (jak trzeba, oczywiście), normalnie potrafi doskonale nad tym panować. Najbardziej denerwującą cechą Poety jest to, że jest dominujący. Rozkazuje, udowadnia swą wyższość. Ma dość przyziemne marzenia, wydać książkę czy skoczyć ze spadochronem. Tolerancyjny, a może po prostu nie wchrzania się w życie innych. Zdarza mu się przekląć. Wszelkie smutki wyładowuje na strzelnicy, dzięki czemu w kontaktach z innymi jest opanowany. Nie cierpi głupoty. Jak się już przywiąże, jest opiekuńczy aż do przesady.
APARYCJA: Wysoki na 194cm basior o dobrej budowie. Wydaje się trochę przychudy, chociaż jego waga jest w dobrym stanie. Jego futro jest grube i czarne, z wyjątkiem sierści na rękach. Ta, od łokci w dół, jest mlecznobiała. Oczy mają głęboki, zielony kolor. Jest to jedyna rzecz, którą odziedziczył po matce. Osobliwą cechą jest niewątpliwie jego "grzywa", czyli czerwony pas włosów zaczynający się na głowie, a kończący na.. ogonie. Tak. Idą wzdłuż kręgosłupa i czaszki, aż do końca ogona. Grzywka przysłania mu jedno oko, a "właściwa" część włosów sięga do połowy pleców, Perun nosi ją przerzuconą na jeden bok. Jest przyjemna w dotyku i zadbana.. bardzo zadbana. Sierść również jest w dobrej kondycji. Kiedy nie ma na sobie służbowych rzeczy, chodzi w skórach i dżinsach, a także wojskowych butach. Pod kurtką nosi koszulki z logami różnych zespołów.
ZAINTERESOWANIA/TALENTY: Jak już zostało wspomniane, Perun interesuje się wszelkimi przestępstwami i wykroczeniami. Bardziej od samego rozwiązywania spraw interesuje go jedno pytanie: dlaczego? Skupia się na psychice, stał się swego rodzaju mistrzem w przesłuchaniach winnych. Zna wiele ciekawych trików, chociaż do większości z nich mogliby przyczepić się obrońcy praw człowieka. Lubi poezję, zwłaszcza mroczną i niepokojącą. Sadysta. Zna wiele ciekawych tortur i czułych miejsc w ciele. Oprócz tych wszystkich złych rzeczy, interesuje go także medycyna. Posiada niemałe umiejętności, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju ciężkie operacje. W szkole miał dobre oceny z chemii, co potrafi wykorzystać.. na kilka sposobów, nie zawsze dobrych. Wszelkie swoje niepowodzenia przeżywał wyładowując złość na strzelnicy, dzięki czemu zdążył wyrobić sobie niezłego cela. Dzięki szkoleniom umie również całkiem dobrze walczyć wręcz. Kolejną ważną umiejętnością jest umiejętność obserwacji. Spostrzegawczy, żaden szczegół mu nie umknie. Pisze dużo wierszy, cały czas trenuje się w pisarstwie. Ma rękę do zwierząt. Czyta między wierszami. Łatwo radzi sobie ze stresem, praktycznie nigdy nie miał z tym problemów. Mówi w kilku językach. Pozbawiony wszelkich magicznych mocy.
HISTORIA: Nic szczególnego. Jego rodzice poznali się jeszcze za czasów szkolnych i jakoś się złożyło, że stworzyli rodzinę. Mieli tylko jedno dziecko, właśnie Peruna. Młody Wołkow już od najmłodszych lat wiedział, co chce robić w życiu. W życiu, które mocno dało mu w kość już na starcie. Poeta nie poddał się jednak i dalej parł przed siebie. Jak na razie, idzie mu to całkiem dobrze.
LOKALIZACJA:Niewielkie, acz przytulne mieszkanie z wyciszonymi ścianami. Mieszkanie posiada dwa pokoje (sypialnię i gabinet), kuchnię połączoną z salonem i łazienkę. Całość urządzona jest w szarych kolorach z akcentami szkarłatu. Po ścianach porozwieszane są plakaty różnych metalowych i rockowych zespołów. Basior raczej dba o porządek, chociaż większość czasu spędza w biurze i sali operacyjnej. Przychodzi tu tylko się umyć, zdrzemnąć lub w spokoju wywołać przemianę.
INNE:
  • ma chore zatoki. 
  • cierpi na bezsenność — śpi jakieś dwie, trzy godziny na dobę.
  • swoją przemianę traktuje jak narkotyk. Tak, jest uzależniony. 
  • neopoganin.
CHAT: Perun [c] Wołkow [d]
EKWIPUNEK:  
  • 2340 trefli; 
  • 2 diamenty 
  • pałka teleskopowa i służbowy glock.
Siła - 550 Szybkość - 375 Zwinność - 575 Moc - 0
Technika - 500 Równowaga - 200 Zręczność - 750 Ukrycie - 450

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wędrowcze, oto masz możliwość pozostawienia po sobie śladu! Proszę o podpisanie się nickiem na howrse/imieniem postaci na Divided Kingdom. Obraźliwe i anonimowe komentarze będą usuwane!