Everything is blue [...]

Everything is grey, his hair, his smoke, his dreams and now he's so devoid of color he don't know what it means and he's blue, and he's blue.
Tiffashy
GODNOŚĆ: Każdemu przedstawia się jak Blue. Po prostu Blue. I tak się do niego zwracaj. Rodzice jednak nazwali go Jasper i nie każdy wie o tym imieniu, ponieważ nie każdemu o nim mówi. Woli swój pseudonim niż prawdziwe imię. Posiada też przydomek Blue Comedian (Niebieski Comik) przez to, że wiele osób uważa go za zawodowego komika.
PRZYNALEŻNOŚĆ: Wataha Zachodu
PŁEĆ: Basior
ORIENTACJA: To...ciężki temat dla Blue. Kiedyś był aseksualny, a było to spowodowane depresją, stresem i lenistwem. Tak lenistwem. Przynajmniej tak myśli. Chociaż szczerze mówiąc nadal ma depresję itp., ale o tym za chwilę. Teraz już mu się na szczęście ,,polepszyło'' i jest heteroseksualny.
WIEK: Blue ma 23 lata, ale przeżył 79 wiosen. Blue po prostu przestał się starzeć w wieku 23 lat i jest nieśmiertalny.
RASA: Wilk Deltowski
SYMPATIA: Kilka wader wpadło mu w oko, ale wątpi, żeby coś z tego wyszło. Uważa, że raczej nikt nie obdarzy go jakimś większym uczuciem i nikt nie zaakceptuje jego charakteru na dłużej.
RODZINA: Koday- przyszywany brat, ojciec- Sarutobi, matka- Arc.
STANOWISKO: Blue jest alchemikiem i wędrownym pieśniarzem
CHARAKTER: Jaki jest Blue? Nad tym pytaniem trzeba się mocno zastanowić. Może zacznę od tego, że jest wyluzowanym basiorem. Lubi gry słowne (w języku angielskim) i opowiadać kawały. To jego życie i jedyna rzecz która podtrzymuje go przy tym życiu (nie wspominając o bracie). Uwielbia rozbawiać innych i wywoływać u nich śmiech. Kocha tworzyć słowa, które mają zabawne znaczenia. Potrafi z tym nieźle przesadzić. Gdy ma naprawdę dobry dzionek i chęć do żartów potrafi nawet tworzyć zdania, gdzie co drugie słowo ma inne, zabawne znaczenie. W takich rzeczach nie ma sobie równych. Potrafi rozśmieszyć nawet największego ponuraka, więc jeśli szukasz kogoś kto by ci poprawił humor idź do Blue. Wystarczy kilka minut i od razu zapomnisz o smutkach i problemach. Często irytuje innych swoimi żartami, najczęściej ofiarą jego zabaw słownych jest Koday-brat Blue. Jasper lubi takimi rzeczami robić mu na złość. Basior umie się jednak opanować z żarcikami i potrafi stać się bardzo poważny w niektórych momentach. Od czasu do czasu Blue uwielbia postraszyć innych, a następnie ukazać swoje poczucie humoru.
Blue jest zazwyczaj przyjacielski i miły dla innych. Chociaż to zależy też od nastawienia drugiej osoby i humoru Blue. Czasami bywa chamski i sarkastyczny, ale tylko dla śmiechu i najczęściej przeobraża to w żart. Gdy osoba, z którą rozmawia Jasper jest miła to oczywiście nasz Blue też jest miły. Natomiast gdy osoba, z którą rozmawia nasz bohater jest niemiła to Jasper także będzie niemiły tylko, że na swój sposób. (czasami jednak pomimo złego nastawieniu do Blue ten i tak jest dla tego kogoś miły, ale powtarzam-czasami) Przykładem może być np. to, że będzie cię męczył niezbyt miłymi żartami na twój temat, będzie cię prześladował i będziesz czuł jego obecność nawet wtedy kiedy go nie ma w pobliżu, a nawet może cię wepchnąć do jakiejś pobliskiej dziury bez dna tak ,,przez przypadek''. No ewentualnie zniszczy cię psychicznie jak i fizycznie. Może Blue na takiego nie wygląda, ale jest do tego zdolny. I robi to bezlitośnie. To jest właśnie najfajniejsze w Blue-że nigdy byś go nie podejrzewał, że potrafi zrobić coś złego i być dla niektórych naprawdę niemiły, bo to przecież taki śmieszniutki basior. Jest sympatyczny, to fakt, ale w środku siedzi jego ciemna strona, która w ostateczności może się ujawnić. A gdy się ujawni to nie oszukujmy się-będzie po tobie. Każdy uważa, że Jasper to taki milutki wilczek nie robiący nikomu krzywdy, bo jak mógłby zrobić komuś skoro jest taki dobry?
Blue posiada ogromną moc, której nie ujawni byle komu. Nawet byś nie pomyślał, że taki klaun może władać taką magią. Używa jej podczas walki, a podczas walki Blue jest nieprzewidywalny. Nie tylko w walce, także w życiu codziennym. Nigdy nie wiesz co może powiedzieć, jak się zachowa, co zrobi. Blue jest sprytny i nie da się tak łatwo oszukać. Bardzo dokładnie analizuje ruchy przeciwnika i potrafi je przwidzieć. Należy do odważnych i honorowych basiorów. Wiele osób po bójce z Blue ledwo przeżyło, zostało ciężko rannych i zapamiętało tą walkę na całe życie. Zdażali się też martwi... Wszyscy powinni wiedzieć, że z Blue nie powinno się zadzierać. Bijatyki zawsze bierze na poważnie, gdyż zna się na walkach. Nie zadzieraj więc z nim, jego rodziną i przyjaciółmi, bo cię znajdzie, zagryzie, da smokom na pożarcie, spali... Po prostu nie da ci spokoju i nigdy nie zapomni to co zrobiłeś. Będzie ci to wytykał do końca życia i znienawidzi cię całą duszą. No chyba, że się zmienisz i będziesz miał wyrzuty sumienia. Potrafi przebaczyć, ale NIGDY nie zapomni co zrobiłeś i gdzieś w środku nadal będzie mieć do ciebie urazę. Nigdy nie ucieknie z pola bitwy i do końca będzie walczyć o swoje bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo jego bliskich, nieznajomych, a nawet wrogów. Jasper może oddać nawet swoje życie za drugą osobę nawet tych, których nienawidzi. Jest pewny siebie i przed takim wyczynem się nie zawaha. Coś nakazuj mu ochraniać wszystkich przed złem, które czuć w powietrzu.
Blue lubi pomagać i pocieszać innych. Jeśli potrzebujesz pomocy nie bój się z nim porozmawiać. Bardzo dobrze doradza innym. Umie rozwiązać w kilka minut problem innych, ale swojego nie potrafi. Nie przepada za składaniem obietnic, gdyż boi się, że nie będzie w stanie ich spełnić. Robi jednak wszystko, aby dochować obietnicy. Tajemnice bez problemu dotrzyma, ale z obietnicą różnie bywa.
Blue perfekcyjnie kłamie, bo dawno się tego nauczył. Nie każdy umie zauważyć kiedy kłamie, bo nie daje tego po sobie znać. Czasami jednk denerwuje się podczas kłamania co można kątem oka zauważyć. Wtedy najczęściej idze spać, aby wymigać się od tłumaczenia. Ogółem stara się jednak nie kłamać, ale często jest do tego zmuszony.
Z charakteru Blue jest różnie. Raz wesoły raz smutny. Raz lubi posiedzieć i porozmawiać z innymi psami, a raz woli posiedzieć sam i ze swoimi myślami-to zależy od humoru, a jego humor jest tak zmienny jak pogoda w górach. Jednak nie ważne w jakim będzie nastroju i tak dla każdego będzie miał czas na pogawędkę. Chociaż różnie to z nim bywa. Czasami ma nawet takie dni, gdzie przebywa tylko i wyłącznie sam tam, gdzie nikogo nie ma i nikt nie będzie go szukał. Będzie omijał wtedy wszystkich po kolei i ignorował. Ciężko jest go wtedy znaleźć. Zostaje wtedy sam, a tak naprawdę sam nie chce być. Często potrzebuje wsparcia, którego nie szuka. W takich sytuacjach robi na przekór i krzywdę sobie. Nieważne jednak jak się będzie czuł ty tego nie będziesz wiedzał, bo będziesz żył w przekonaniu, że jest z nim wszystko ok. A to wszystko dlatego, że wszystkie problemy, zmartwienia ukrywa za pomocą uśmiechu. Blue żyje w przekonaniu, że wystarczy się tylko uśmiechnąć by ukryć znajomą duszę i nikt nawet nie zauważy, że cierpisz. Ma depresje, o której nikt nie wie, wspaniale to ukrywa. Nawet jego brat, do którego jest bardzo przywiązany o niczym nie wie. Żeby dowiedzieć się jak czuje się to wystarczy spojrzeć w jego intensywne niebieskie oczy-one naprawdę wszystko zdradzają. Często można zauważyć, ze pomimo uśmiechu na pysku to głęboko w oczach widzieć smutek. Ten smutek widać zawsze. Chociaż nie tylko smutek-w jego oczach można zobaczyć tysiąc uczuć na raz. Jest basiorem, który odczuwa wiele uczuć na raz, tylko że w środku. Na zewnątrz może ukazać inne uczucia niż czuje w serduszku. Dlatego ciężko jest czasami dowiedzieć się jak się czuje, bo na jego twarzy widnieje ten sam uśmiech co zawsze.
Jasper jest ambiwertykiem, czyli, że posiada cechy charakterystyczne dla introwertyka jak i ekstrawertyka. Dzięki swojej ambiwertyczności potrafi się dogadać ze wszystkimi-introwertykami jak i ekstrawertykami, dzięki czemu ma duuuże znajomości. Wiele osób szanuje go za to, że z prawie każdym umie odnaleźć wspólny język. Blue jest pewny siebie i lubi onieśmielać innych, najczęściej dziewczyny. Z biegiem czasu nauczył się szybko rozpoznawać charakter innych. Wystarczy kilka chwil, aby przejrzał cię na wylot i już wie jaki jesteś. Potrafi przewidzieć co zrobisz, jak się zachowasz i co masz zamiar powiedzieć. Za to on jest bardzo nieprzewidywalny, ale każdy swój czyn ma już przemyślany. Kilka historii w jego życiu sprawiły, że jest wyrozumiały dla innych. Jest w stanie wyobrazić sobie co dana osoba przeszła i czuje, także nikogo nie ocenia nie znając tego kogoś. Nie przepada za osobami, które skreślają kogoś nie znająć tego kogoś. Gardzi takimi osobami. Najpierw myśli, później robi oraz mówi. Jest dobrym mówcą jak i słuchaczem. Chociaż osobiście to woli słuchać niż mówić, co nie oznacza tego, że boi się powiedzieć to co myśli-wręcz przeciwnie. Jest po prostu typem wilka, który nie lubi mówić i opowiadać dużo o sobie, a przynajmniej nie na początku pierwszego spotkania. Woli poznawać historię, zainteresowania i charakter innych. Uważaj jednak na słowa, bo Blue ma bardzo dobrą pamięć. Jest bardzo szczery, nie boi się powiedzieć to co czuje i raczej nie rzuca słów na wiatr.
Blue jest zawsze opanowany, nawet przesadnie. Czasami w ogóle nie da się go wyprowadzić z równowagi, a jak już ci się uda, to nie da ci o tym znać. Po prostu przywali ci znienacka w twarz i odejdzie w podskokach.
Nie łatwo jest zdobyć jego zaufanie. Życie nauczyło go, że nie każdemu należy ufać. Jeśli jednak spróbujesz zrozumieć Blue (co graniczy się z cudem) i postanowisz poznać go bliżej to kto wie-może zostaniecie przyjaciółmi? Dla przyjaciół Blue wiernym i otwartym psem. Może się stać wspaniałym kompanem, na którego zawsze będziesz mógł liczyć. Nigdy ciebie nie zawiedzie i zawsze pomoże, a nawet wysłucha o każdej porze dnia i nocy. Zdobędziesz godnego uwagi przyjaciela. Zanim jednak to się stanie będziesz musiał się postarać, gdyż nie szuka przyjaciół na siłę.
Blue ma znacznie zmniejszoną wrażliwości na bodźce emocjonalne i fizyczne. Towarzyszy mu obniżenie aktywności psychicznej i fizycznej, utracił wiele zainteresowań, zmniejszył liczbę kontaktów społecznych... Towarzyszy mu apatia. Basior ten jest bardzo uparty i nie da sobią pomiatać. Ambitny, ale jego depresja i apatia niszczą jego plany. Jasper nigdy nie powie dobrego zdania o sobie. Ma bardzo niską samoocenę. Uważa siebie za bardzo złą osobę.
Jest bardzo spostrzegawczy, a jego rola i działania zmieniają się w stosunku do wyborów innego wilka.
Wilk ten uwielbia zimę, śnieg i wtedy, gdy jest zimno. Kocha też deszcz i jak wiatr muska jego futro. Nienawidzi ciepła i lata. W upalne dni często przesiaduje w cieniu.
Bywa leniuchem. Strasznym leniuchem. Jego pozorne lenistwo spowodowane fatalizmem i apatią. Wierzy w przeznaczenia. Sądzi, że przyszłość i wydarzenia, które dopiero się mają wydarzyć, są już ustalone przez siły wyższe i nie mogą być zmienione przez żadne działania. Cierpi na bezsenność przez co jest często aktywny nocą, bo dzień zdarza mu się zdrzemnąć w dość dziwnych miejscach i nieodpowiednich sytuacjach. W nocy rzadko udaje mu się zasnąć, dlatego odsypia w dzień.
APARYCJA: Blue jest bardzo wysokim i wielkim basiorem. Jego wysokość w kłębie to 180 cm. Ma bardzo długie i masywne łapy, którymi może każdego powalić i staranować. Dzieki nim ma bardzo dobrą przyczepność do podłoża przez co wysoko skacze i dosyć szybko biega. Na dwóch tylnych łapach ma ,,skarpetki'' koloru białego. Jego tłów jest długi, na grzbiecie pomieści ze 3 osoby. Jest bardzo dumny z tego, że jest taki wielki. Ah mięśnie robią swoje~ Ten wilk jest naprawdę bardzo dobrze umięśniony, a dzięki nim silny. Gorący z niego chłop-i to dosłownie! Blue jest cieplutki jak piecyk. Pod gęstą sierścią ma wiele blizn po jakiś bijatykach, ale ich nie widać. Jego sierść jest mięciutka jak puch, zadbana i czysta. Jego rozczochrana czupryna jest czarna tak samo jak grzbiet i długi, gęsty ogon. Skraweg jego grzywki jest jednak niebieski i ukłąda się raz na lewo raz na prawo. Końcówka ogona jest też niebieska, a przed tym kolorem jest cienki biały jak śnieg pasek. Brzuch i podgardle ma szare/popielate. Pozostała część Blue jest...no właśnie jaka? Nie da się określić tego koloru. Fioletowy? Lawendowy? Coś w ten deseń. Blue ma nieskazitelnie piękne oczy koloru niebieskiego, które świecą. Czarny pas na każdym oki dodają oczom charakteru. Nos ma czarny jak guziczek. Na jego twarzy zawsze widnieje ten same uśmiech.
ŻYWIOŁY: Prąd, magia, niebieski ogień.
MOCE:
 • Blue flames (niebieskie ogniki)-moc ta ma wiele zastosowań. Blue przywołuje niebieskie ogniki (niebieskie kule ognia) wokół siebie, które latają. Nazywa je swoimi towarzyszami, gdyż jest w stanie z nimi rozmawiać, bo zachowują się jak żywe istoty. Tylko on (i ojciec) zna ich mowę. Inni słyszą je jakby szeptały. Blue wraz z ojcem stworzył je przez przypadek podczas badań naukowych w jego laboratorium. Ogniki raz są lodowate jak lód raz gorące jak ogień-decyduje o tym Blue, gdyż płomyki zmieniają temperaturę na jego rozkaz. Czasami Blue flames dostosowują swoją temperaturę do samopoczucia Blue. Płomyki oświetlają jemu drogę latając nad nim, zawiadamiają go o tym że ktoś idzie, potrafią stworzyć barierę ochronną, zadać duże obrażenia wrogowi, zmienić się w dowolną formę, uzdrawiać za pomocą ognia i wiele innych. Blue nie dokońca zna ich wszystkie moce.
 • Magic mode (tryb magika)-w trybie magika Blue ma wiele możliwości. Może posłużyć się telekinezą, telepatią, teleportacją, lewitacją, czytaniu w myślach (ale za tym nie przepada) i zaklęciami. Umie też rzucać klątwy. Blue posiada książkę, dzięki której uczy się zaklęć, gdyż do perfekcji je jeszcze nie opanował.
 • Fire wolf (ognisty wilk)-podczaz używania tej mocy sierść Blue zaczyna płonąć ogniem, ale to nie takim zwyczajnym ogniem. Niebieskim ogniem. Z oczu, nozdrzy i pyska wydobywa się błękitny, a źrenice zwężają mu się i wygląda jakby miał kocie oczy. Blue w takiej postaci potrafi zionąć ogniem, stworzyć ogień i go kontrolować, leczyć za pomocą ognia, wzrokiem zapalić coś lub kogoś niebieskim ogniem niedotykając tego kogoś/czegoś, a gdy stąpa po ziemi to tam gdzie postawił łapę zapala się podłoże tym oto ogniem. Temperatura ognia tak jak temperatura ogników dostosowuje się do samopoczucia Blue albo do jego zachcianek. Ognia tego nie da się zgasić, no chyba, że za pomocą specjalnej mikstury.
 • Electric guy (elektryczny gość)-za pomocą tej mocy Blue elektryzuje się i jest w stanie porazić kogoś prądem. I to dosyć mocno. Podczas takiego naelektryzowania widać gołym okiem iskry i prąd który wędruje po sierści basiora. Gdy bardziej skupi się na mocy potrafi stworzyć burzę, dzięki czemu będzie w stanie kontrolować błyskawice. Potrafi też kontrolować urządzenia elektryczne.
 • Protection from the dark side (ochrona przed ciemną stroną)-jest to bariera, dzięki której Blue jest odporny na ataki demonów, opętanie i wielu zaklęć.
 • Time is ending (kończy się czas)-dzięki tej mocy Jasper może zatrzymać czas za pomocą magii, ale tylko na kilka minut. Na razie jego limit to 15 minut, ale nadal stara się pobić ten rekord.
 • Need for speed (potrzeba prędkości)-kiedyś nasz bohater dostał moc dzięki piorunowi, a mianowicie potrafi być tak szybki jak błyskawica. Tak jak podczas używania Electric guy można zobaczyć iskry i prąd który wędruje po jego sierści.
ZAINTERESOWANIA/TALENTY: Od zawsze Blue interesował się żartami i dowcipami. Gdy był mały kupował książki, które nauczyły go tajniki charyzmy, dowcipów i gier słownych. Chociaż stania się komikiem nauczył go jego tata. Jego najlepszym talentem jest po prostu rozśmieszaniu wszystkich dookoła. Umie wszystkich powalić z nóg swoimi dowcipami, dlatego wszyscy uważają go za komika. Często z tego powodu występuje w jakiś show i występach. Dawno temu Blue był asystentem ojca podczas badań naukowych, które przeprowadzali w specjalnym laboratorium. Dzięki temu Blue ma dużą wiedzę na temat chemii, biologii, fizykii (także na temat fizykii kwantowej). Jest całkiem dobry z matematyki. Interesuje się też tworzeniem rzeczy. Od czasu do czasu chodzi do warsztatu, aby coś poskręcać. Od niedawna zainteresowała go też muzyka. Blue umie grać na wielu instrumentach:gitarze, pianinie, skrzypcach i puzonie. Gdy nikogo nie ma w pobliżu to śpiewa coś pod nosem. Bardzo lubi śpiewać i nawet dobrze mu to wychodzi. Ulubionym zajęciem Blue jest tak naprawdę nic nierobienie. Mógłby całymi dniami leżeć na kanapie i spać.
MOC SPECJALNA:
 • Don't worry, be happy (nie martw się, bądź szczęśliwy)-to jest chyba najspecjalniejsza moc Blue. Polega ona na tym, że basior potrafi stworzyć wokół siebie aurę, dzięki której osoby, które z nim przebywają zapominają o smutkach i problemach, ponieważ stają się nadzwyczaj szczęśliwe. Blue używa jej tylko po to, aby poprawić komuś dzień. Aura ta jest trzypoziomowa: pierwszy poziom sprawia, że wilk po prostu staje się szczęśliwy, drugi poziom sprawia, że Blue jest w stanie je kontrolować, wilki stają się prawdomówne, przestają ukrywać sekrety i swoje sztuczne oblicze, a poziom trzeci sprawia, że wilki zatracone we szczęściu zaczynają widzieć rzeczy i osoby, których nie ma, a które chcieli by mieć i spotkać. Wilk w takim stanie może oszaleć.
HISTORIA: Blue urodził się na Delcie wraz z pozostałym rodzeństwem, ale tylko on przeżył z tego miotu. Uratował go ojciec dając mu do wypicia eliksir, który stworzył, dzięki czemu przeżył. Szczeniaki zachorowały, gdyż w tym czasie rozprzestrzeniła się nieznana nikomu choroba. Matka niestety zginęła od razu po porodzie. Ojciec opowiadał mu o niej same dobre rzeczy, a Blue jest dumny z tego, że miał tak dobrą matkę. Smutno mu było i nadal, że jej nigdy nie poznał. Ogółem żyło im się dobrze. Po jakimś czasie ktoś podłożył im Koday'a pod drzwiami do laboratorium, gdy był malutkim szczeniakiem. Oczywiście Blue wraz z ojcem przygarnęli go. Blue musiał zrezygnować z ,,pracy naukowca'', gdyż nie miał czasu pomagać ojcu i opiekować się przyszywanym bratem. Bardzo ze sobą się zżyli, nie opuszczali się na krok. Blue nauczył go wiele rzeczy i traktował jak swojego prawdziwego brata. Koday wyrósł, a kiedy skończył 16 lat, Blue postanowił opuścić rodzinne tereny i pozwiedzać świat. Koday obiecał mu, że jak będzie pełnoletni to go odnajdzie. W końcu trafił tu.
PRZEDMIOTY: Blue posiada telefon, książkę z zaklęciami, papierosy
LOKALIZACJA: Blue można spotkać wszędzie-czyli tam gdzie nie powinien być. W najdziwniejszych miejscach przy nieodpowiednich sytuacjach. Mieszka w jednym z budynku w Imperium a dokładnie to w Aztarat City. Ciężko im się mu tam jednak żyje, bo jak wychodzi domu to wszyscy szepczą za jego plecami, wytykają palcami, a to wszystko przez nienaturalny i wielki rozmiary basiora. Dom jest błękitny ma jedno piętro. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia i salon, natomiast na piętrze pokój Blue, łazienka, i dwa pokoje gościnne. Z tyłu domu można znaleźć warsztat/mini laboratorium Blue.
BANK: 200trefli
INNE:
 • -gdy pisze to nigdy nie zapisuje dużych liter. Po prostu mu się nie chce.
 • -pali papierosy.
 • -często śpi podczas pracy.
 • -nie lubi jak traci pewność siebie.
 • -nie przepada za ludźmi.
 • -cierpi na depresje oraz bezsenność, ponieważ w nocy, gdy śpi często śnią mu się sny prorocze, które zawsze się spełniają. Blue zdaje sobie sprawę co stanie się w niedalekiej przyszłości.
 • -nienawidzi się rumienić.
 • -często można go spotkać czytając jakąś książkę na temat fizykii i chemii.
 • -nie lubi jak ktoś znienacka naruszy jego przestrzeń osobistą.
INNE ZDJĘCIA: X X X
SIŁA - 1000 SZYBKOŚĆ - 100 ZWINNOŚĆ - 100 MOC - 1000
TECHNIKA - 300 RÓWNOWAGA - 200 ZRĘCZNOŚĆ - 150 UKRYCIE - 150

1 komentarz:

Wędrowcze, oto masz możliwość pozostawienia po sobie śladu! Proszę o podpisanie się nickiem na howrse/imieniem postaci na Divided Kingdom. Obraźliwe i anonimowe komentarze będą usuwane!