Historia

 
  Delta, świat o pięciokroć większy od tego, który znamy. Tajemniczy, niezbadany, jednak w tym wielkim świecie interesuje nas tylko kilka królestw, cztery wyspy tętniące magią i będące domem dla tajemniczych stworzeń, takich jak wilki, elfy, smoki, jednorożce czy krasnoludy.
  Wilki, które stały się jednością z magią za pomocą swoich umiejętności, utworzyły portal między alternatywnymi rzeczywistościami. Pojawiły się na „ziemi” już w prehistorii i razem z innymi stworzeniami żyły i rozprzestrzeniły się po drugim świecie, w którym nie istniały magiczne zwierzęta. Przez to pojawiły się tam wilcze pokolenia nieumiejące używać magii. W czasie gdy w Delcie trwało ciągłe średniowiecze, to Ziemia od pojawienia się gatunku, zwanego ludźmi rozwijała się w niezwykłym tempie. Wilczury w ukryciu pomagały im się rozwijać, w pewnym momencie były nawet nazywane przez nich bóstwami. Powstała religia, która czciła magiczne stworzenia. Staliśmy się dla nich niczym anioły stróże, ale każdy kiedyś zwątpi w to, co wierzy. Wraz z rozwojem i dotarciem do 2000 roku wilki zaczęły mieć trudności z ukrywaniem się, były zabijane, tylko po to by ludzie zyskali trofea, futro, lub zwyczajny spokój duszy. Magiczne zwierzęta wracały tam już coraz rzadziej, zaczynały się obawiać dwunogów, przez to, że tak szybko się rozwijali. Cieszyli się, że są bezpieczni w swoim świecie, ale nigdy nie poznali tego, co kryje się za oceanem, nigdy nie byli tam sami.
  Pewnego dnia na Delcie pojawili się ludzie, którzy przypłynęli z nieskończonego morza. Całe floty przycumowały do jednej z wysp. Te kruche, niby bezbronne stworzenia pokazały swą potęgę, poprzez posiadaną technologię, dużo bardziej rozwiniętą niż tą na ziemi. Podbiły tereny, które utraciły całą magię i już po kilku latach powstało Imperium. Nastąpił skok cywilizacyjny, ludzie byli do przodu z technologią co najmniej o kilka millenium. Rozpoczęła się nowa era. Gatunki z czasem zaczęły się łączyć, przez co powstawały nowe rasy. Z każdym rokiem jest coraz więcej mieszanek i ich liczba wciąż się zwiększa. Wilki za pomocą magii powstrzymują ludzi od ataku na ich tereny. Ziemie Delty, przez nagłe zmiany zaczęły odczuwać głębokie cierpienie, źródło magii, czyli wieczna studnia, znajdująca się głęboko pod ziemią wybuchła z ogromną siłą niszcząc królestwo Qan'rat, pozostawiając po nim tylko pył i dom dla najbardziej plugawych stworzeń. Ludzie pewni, że to dzieło wilków i reszty stworzeń zamieszkujących Deltę, pozostawili prawowitych mieszkańców tych ziem w spokoju. Zapanował pokój, na następne tysiąc lat.
Magiczne rasy oraz ludzie zaczęli dzielić swoje tereny na nowej wyspie, dzięki czemu powstało pięć różnych Królestw:
  • Spatium- Ziemie należące do wilczurów, najsilniejszej rasy, gdyż najbardziej zgłębiły tajemnice magii. Budzą respekt w sercu każdego stworzenia. Z miłych towarzyszy, mogą stać się w bezlitosnych wojowników. Obaliły mity na temat wilków, że takowe są do cna złe, delektują się torturami i niszczeniem inteligentnych stworzeń. Okazały się niezastąpionymi towarzyszami broni. Nadal posiadają okrutny bestialski spryt, który może stanowić zaskoczenie dla nieprzygotowanych. Oczy tych stworzeń są przeróżne, od przenikającej żółci po bestialską czerwień, niemrugające i niezdolne do odzwierciedlania innych emocji jak głód. Jednak niecałe królestwo należy do tych czworonogów, w lasach na północy można znaleźć elfy, a w Quenta'Lu, górze na zachodzie krasnoludy.
  • Assyrio- Królestwo opiekujące się portalami, prowadzącymi do innych wymiarów. Na owej wyspie życie prowadzą stworzenia magiczne, żywcem wzięte z mitów i legend.
  • Vao-Rax- Latające wyspy, na których ludzie postanowili żyć w przyjaźni z innymi magicznymi stworzeniami.
  • Qan'rat- Ziemie, na których magia przestała istnieć, poprzez wybuch wiecznej studni. Ukrywają się tam najbardziej plugawe i dwulicowe stworzenia, ale również i ludzie, na których odbywają się polowania.
  • Imperium- Zamieszkane przez ludzi, ich tereny nie mają w sobie już ani krzty magii, jedyną potęgą jest tam niebywale rozwinięta technologia. Obecnie znajduje się ono pod władzą demona
  Jedno z nich zyskało władzę nad pozostałymi, w tym również nad wyspą Spatium. Królestwo Środkowe, Assyrio jest najpilniej strzeżone i działa na nim największa magia. Na nim ukryty jest drugi portal, który pozwala każdemu wejść na inny wymiar... Często wiele stworzeń nadużywa ten dar i przenosi się na nią, by siać zamęt i chaos pomiędzy zwykłymi ludźmi. Wiele stworzeń bawi się tak i wyżywa. Odkąd mgła, która zasłaniała ludziom widok na magiczne istoty, została zniszczona, coraz więcej osób zaczyna wierzyć w istnienie takich stworzeń jak minotaury, khajiit, czy inne bestie jakby żywcem wyjęte z mitów. Istoty zmiennokształtne zostały powołane więc do chronienia ludzi przez radę zarządzającą środkowym Królestwem. Rada wierzy, że w ten sposób, chroniąc ludzi, watahy dojdą wreszcie do jakiegokolwiek porozumienia, gdyż znowu się połączą, by ich ochraniać jak za dawnych czasów.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Wędrowcze, oto masz możliwość pozostawienia po sobie śladu! Proszę o podpisanie się nickiem na howrse/imieniem postaci na Divided Kingdom. Obraźliwe i anonimowe komentarze będą usuwane!