FAQ

Zbiór najczęściej zadawanych pytań na blogu. Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na swoje zagadnienie, śmiało możesz skonsultować się z administratorem. (:
Tutaj poznasz odpowiedzi na pytania takie jak: 
  • Jak wygląda proces tworzenia postaci?
  • Jak dołączyć?
  • Jak grać?
  • Na czym to właściwie polega?
  • Na czym polegają blogi typu PBP?

Jak wygląda proces tworzenia postaci?


Proces tworzenia postaci będzie prze ze mnie opisany w zakładce. Opisze wszystko, jak wygląda wypełnienie, co omijać, co nie. [Zakłada jest w trakcie tworzenia]

 Jak dołączyć?


Na początku musisz przejść przez wszystkie punkty, które masz wymienione w zakładce "Rekrutacja". Pierwszym punktem twojej przygody, jest przeczytanie naszego regulaminu, który oczywiście administracja strzeże (Psst. Polecam zapisywać stamtąd wszystkie kody). Regulamin wspomaga nas, aby wszyscy tutaj się czuli w miłej i nie stresującej atmosferze. Nasze zasady są aktualizowane, ale oczywiście, informujemy o takowych zmianach. Gdy przeczytasz nasze reguły , jesteś już wtedy w połowie drogi! Zostaje ci do wypełnienia tylko formularz! Po wypełnieniu takowej karty, trzeba go wysłać, ale jak to zrobić? Aby wysłać takowy arkusz postaci, musisz założyć pocztę emailową. Pozwoli ci ona do rejestracji, nie tylko do różnych stron internetowych, ale też i tutaj! Na nasze kochane DiKi! Gdy takową pocztę założysz i wypełnisz formularz, wysyłasz do nas na pocztę bloga, [ divided.rpg@gmail.com ] skończoną kartę postaci. O wypełnieniu, będzie oddzielna zakładka.

Jak grać?


Granie u nas nie jest jakoś mega trudne. Polega to na pisaniu opowiadań. Czym są? Jest to rodzaj tekstu, który piszesz jako swoja postać. Możesz pisać sam, jakąś wieloczęściową serię, albo złapać postać, która by popisała z tobą. Ale zanim przejdziemy do tego, jak się pisze opowiadania z osobą z zewnątrz, opiszemy szybko, jak pisać opowiadania samodzielne.

Opowiadania samodzielne polegają na tym, że piszesz serię tekstów, na wymyślony sobie temat. Temat nie jest narzucony, to ty sam sobie wymyślasz! Od samodzielnej misji, po solo grę o życie i śmierć! Aby takowy wytwór napisać, musisz mieć świadomość, że sam piszesz. Nikt z zewnątrz nie może ci na nie odpisać, czy zakończyć (wyjątkiem jest administracja, jeżeli złamiesz jakiś punkt regulaminu). Żeby tekst było czytelny i rozpoznawalny, musisz na początku je napisać (osobiście nie polecam najpierw tytułować opowiadania, a potem je pisać, bo potem i tak tytuł może zostać przez ciebie zmieniony). A więc. Załóżmy, że twoje opowiadanie jest już napisane. Czas tylko je dopracować. Na samym początku, musisz napisać tytuł opowiadania, wpisując najpierw Od kogo to jest (czyli imię twojej postaci) i tytuł serii. Na przykład:

Od Namaste: Pokój czterech stron cz. 1.

I tu się zatrzymujemy. Jak widzicie, przykładowy tytuł ma na samym końcu napisane cz. 1 Czytane jako część pierwsza. Jeżeli takowy pisarz planuje dwie części, jest zobowiązany to napisania tego oto elementu (oczywiście z każdą nową częścią, numerek się zmienia +1). Natomiast, jeżeli ma być to tylko jedno opowiadanie (na przykład opowiadanie questowe, które znajdziesz w zakładce "quest") to ten dopisek nie jest potrzebny i można go spokojnie pominąć. Wtedy, tytuł wygląda tak:

Od Namaste: Pokój czterech stron

No to tak. Opowiadanie mamy, tytuł mamy, pozostało zakończenie. Tutaj też jest moment, gdzie rozdzieli się to na dwie części.
Ponieważ, jak już zostało wspomniane, możesz pisać opowiadanie wieloczęściowe. Załóżmy, że masz w planach napisanie dwóch części. Gdy zakończysz pisanie pierwszej, jesteś zobowiązany do dopisania na samym końcu opowiadania "C.D.N" czytane jako "ciąg dalszy nastąpi". Takowa notka na końcu świadczy o tym, że nie skończyłeś pisać swojej super serii tekstów, a czytelnicy mogą niecierpliwie czekać na kolejne części! ^^

Gdy natomiast kończysz swoją serię, jesteś zobowiązany do napisania notki "Koniec". Jest to dla czytelnika znak, że zakończyła się seria i nie ma po co czekać na kolejne części.
Da jednoczęściowego opowiadania, nie masz obowiązku pisania takowej dopiski.

A więc, jak to wygląda?
Dla serii opowiadań z wieloma częściami:

Od Namaste: Pokój czterech stron cz.1

<tekst>

C.D.N

Od Namaste: Pokój czterech stron cz. 2

<tekst>

Koniec.

Dla jednoczęściowego opowiadania:

Od Namaste: Pokój czterech stron

<tekst>


Proste, prawda?

A teraz, co chcemy zrobić, gdy mamy serię z drugą osobą? Piszecie nawzajem! Jak to wygląda? To proste!
Tutaj sprawa jest ułatwiona w tym kontekście, że nie musisz się męczyć z tytułem! Zamiast tego, musisz się napracować w znalezieniu sobie kogoś do pisania. Zakładamy, że znalazłeś szczęściarza i dostałeś prośbę, żeby napisać pierwszy odpis, tak? Tytuł powinien zawierać od kogo jest opowiadanie i do kogo jest adresowane. Na przykład:

Od Namaste CD Edward

Tutaj, nie trzeba się martwić o jaką część, czy może nawet o zakończenie. Zawsze, gdy opko chcecie komuś dać jako ciąg dalszy, musicie to podkreślić pod koniec opowiadania, pisząc jego/jej imię. Oczywiście, dopisanie kilku miłych lub klimatycznych słówek, też wchodzi w grę! Czyli to powinno wyglądać tak:

Od Namaste CD Edward

<tekst>

Edward?

Sprawa prosta? Prosta! Teraz, jak wygląda odpis? Najważniejsze jest to, że osoba, której dajesz ciąg dalszy ci odpisuje, nie twoja postać! To byłoby bez sensu, jakbyś pisał ciąg dalszy do samego siebie, prawda? (No. Chyba, że masz dwie postacie, które ze sobą piszą, to wtedy inna sytuacja). Gdy otrzymasz takie opowiadanie i zobaczysz "kurcze, ten ciąg dalszy jest do mnie!" to (oprócz przeczytania takowej opowiastki) musisz zmienić kolejność imion. Czyli na przykład. Edward dostał od Namaste opowiadanie, to całe opowiadanie będzie wyglądać tak:

Od Edwarda CD Namaste

<tekst>

Namaste?

Co robisz w czasie czekania na odpis? Piszesz kolejne opowiadania, albo pijesz sobie herbatkę! W każdej chwili któryś z was może zakończyć pisanie serii opowiadań, ale wtedy zamiast imienia kogoś, z kim piszecie, musicie napisać słowo Koniec. Czyli:

Od Edwarda CD Namaste

<tekst>

Koniec

To daje znak Namaste, że Edward skończył z nim serie opowiadań.
Proste?

Na czym to właściwie polega?


Na czym to polega? Na dobrej zabawie! Dołączasz tu, aby się świetnie bawić! Rozwijasz przy okazji zdolności pisarskie! Każdy z nas miał swoje początki, jedynie czego można się uczepić, to błędów, ale jesteśmy wyrozumiali!

Na czym polegają blogi typu PBP?


PBP – Play by post. Na chłopski rozum, polega to na tym, że piszesz swoją wymyśloną postacią. PBP jest podobne do RPG (Role Play Games) tylko zamiast rzucaniem kości, są statystyki i... Zamiast mówienia, jest pisanie. Nazywane jest to też często jako “internetowa książka, pisana przez wiele osób”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Wędrowcze, oto masz możliwość pozostawienia po sobie śladu! Proszę o podpisanie się nickiem na howrse/imieniem postaci na Divided Kingdom. Obraźliwe i anonimowe komentarze będą usuwane!

Szablon wykonała Fragonia na rzecz bloga Wilcza Przystań. || Credits